Kategoriler
Haftalık Burç Yorumları

30 Mart – 5 Nisan Haftalık Burç Yorumları

Şu zor zamanlarda tüm insanlığa yetişmeye çalışan, canı pahasına hizmet veren tüm sağlıkçılarımız iyi ki varsınız. Ve hem sağlıkçılarımızın işlerini kolaylaştırmak, hem sevdiklerimizi ve kendimizi korumak adına, şu virüs mutasyona uğrayana kadar, bilim adamlarımıza da yardımcı olmak için evde kalalım. Aile her şeydir.

Şimdi gelelim bu haftanın enerjilerine.

3 Nisan’da Jüpiter Plüton kavuşumu gerçekleşecek ve toprak elementi, öncü burçlar çok yüksek AN haritasında. 31 Martta gerçekleşecek Mars Satürn kavuşumunda ise, su elementi fazla görünüyor an haritasında.

Toprak elementlerinin fazla olduğu zamanlarda genellikle depresif bir ruh hali yaşamak, Bazı konularda engellerle karşılaşmak gibi durumlar yaşayabiliyoruz. Harekete geçmekte zorlanıyoruz, sanki ayaklar yere sağlam basmıyormuş gibi geliyor, biraz dikkatsiz olabiliyoruz. Tabii ki bizim için oldukça zor zamanlar. Şimdi su elementinin eksik olması da İlişkilerde sıkıntı yaşamamıza depresif ruh halinde olmamıza, Kendi duygularımızı tanımak da zorluklar yaşamamıza neden olabiliyor. Bunların hepsi birleştiğinde ne çıkıyor ortaya?

Bir de birkaç gün aralıklarla bu gezegen hareketleri var. Depresif bir ruh halinde olmaktan kaynaklanan kendi duygularımızı da tanıyamadığımız için, Doğal olarak ilişkilerimizde sıkıntı yaşamaya başlıyoruz. Tabi burada bir ateş elementi olsaydı, Daha çabuk eyleme geçme gibi hareketlerimiz dürtülerimiz olabilirdi. Şimdi 30 Mart’ta Mars 0 derece kova burcunda olacak. 1 gün sonra yani 31 Mart’ta da Mars Satürn kavuşum halinde olacak. Mars biliyorsunuz Savaş gezegenidir, mücadele gezegenidir, azim gezegenidir. Mars doğum haritalarınızda eğer güçlü bir pozisyonda ise, hangi evinizde olursa olsun evinizle alakalı olan durumlarda sıkıntı yaşamış olsanız bile zorlukların üstesinden gelebileceğiniz anlamına geliyor bu. Yani şöyle söyleyeyim. Daha önceden almış olduğunuz bazı kararlarda sıkıntı yaşadınız ve bu kararları hayata geçiremediyseniz işte şimdi Mars size bu kararları hayata geçirmeniz konusunda sizi teşvik edecek.

Mars’ın kova burcuna geçmesi ile daha da özgürleşme isteğiniz artacak gibi duruyor. Biliyorsunuz ki kova Dizginlenemeyen Kendi başına hareket etmekten hoşlanan özgür ruhlu bir burçtur. Hareket etmekte, atağa geçmek de, bu bugüne kadar halledemediğiniz sorunlarımızı halletmek konusunda daha cesur olduğumuzu hissedeceğiz. tabi Bütün bunları sergilerken de, Kendi kafamızın dikine doğru gidebilir, kendimizi biraz daha inatçı ve belki de agresif hissedebiliriz. Kovanın temsil ettiği Bilim Teknoloji gibi alanlarda da yeni buluşlar yenilikler gündemde olabilir.

Şimdi konuşmanın en başından Jüpiter Plüton kavuşumundan bahsetmiştik. İşte bu kavuşum sayesinde, evlerimize düştüğü ve aldığı açılar doğrultusunda yaşayacağımız bazı sıkıntılı Zorlu durumlardan nasıl başa çıkacağımızı ve üstesinden nasıl geleceğimizi gösterecek bize. Hatta o kadar güzel bir temizlik olabilir ki hayatlarımızda, istemediğimiz birçok şeyi hayatımızdan uzaklaştığını aldığımız mantıklı ve sağduyulu kararlarla çok rahat görüp bunun keyfini ve huzurunu da yaşayabiliriz. Tabii ki ilk başlarda biraz sancılı olacaktır. Belki bizi zorlayacaktır, ama sonrası Ödül ve mükâfat olarak gelecektir. Artık hepimiz hayatımızda neyin Öncelikle olduğunu kendi hayatınızın kontrolünü bir başkalarına değil, kendi inisiyatifimizde kullanmamız gerektiğini öğrenmemiz gerekiyor.

Koç burcu haftalık yorumu

Mars’ın kova burcu geçişi 11.Evimizden etki olarak yaşamaya başlayacaksınız. Tabii buda şu anlama geliyor ki, arkadaş çevreniz Oldukça hareketlenecek, grup faaliyetlerimiz de. Düşündüğünüz, yapmak istediğiniz, Ama eyleme dökemediğiniz konular hakkında cesur hissedebilirsiniz. Şimdi aynı evde 31’inde Satürn’le Marsın kavuşması ve bu kavuşumun kova burcunda Gerçekleşmesi ise, Toplumsal konuları ilgilendiren Birçok konuda bazı kısıtlamalar, aksaklıklar yaşayabileceğinizi anlatıyor. Yani bir takım kısıtlamalarla karşılaşabilirsiniz ki zaten yaşadığımız bu konunun virüsü sebebiyle zaten bu kısıtlamaları ve engellemeleri hep beraber yaşıyoruz. 11.ev aynı zamanda kariyerden elde edilen paraları da temsil ettiği için Arzu ettiğiniz bazı atılımlarda kısıtlamalarda yaşayabilirsiniz.

Boğa burcu haftalık yorumu

Mars’ın kova burcuna geçişi sizin 10. evimizde yaşayacaksınız. Ve bir gün sonrasında Satürn ile Kavuşum haline gelecek. Artık biliyoruz ki 10.ev liderleri, ön planda olan kişileri, Otorite figürleri ve sahne Önünde olmayı temsil eder. Siz bu alanda kendinizi biraz kısıtlanmış, İşlerimizin sürekli bir ertelemeye girmiş olduğunu hissedebilirsiniz. Sizin kendinizi güvende tutmaya çalışan bir burç olduğunuzu düşünürsek, bunlar biraz kafanızı kurcalayabilir. Gerçi işinize alakalı Belki daha öncesinde başlattığınız Kafanızda Bazı Düşünceler ve planlar vardı ve ne şekilde onları eyleme koymamız gerektiğini bilmiyordunuz. Şimdi Mars’ın size vereceği büyük bir cesaretle yapmaya ve aklınızdakileri gerçekleştirmeye Yönelik bazı adımlar atabilirsiniz. Satürn biraz kısıtlamalarla biraz sınavlarla da olsa Başlattığınız Konuları bitirmenize katkı sağlayacak. Tabii sorumluluklarınız bu dönemde eylemleriniz doğrultusunda artabilir.

İkizler burcu haftalık yorumu

Mars’ın Kova burcuna geçmesini 30 Mart’ta Sizin 9.evinizde karşılayacaksınız. Zaten bir gün sonrasında yani 31 Mart’tan Satürn Mars birleşmiş olacak. 9.ev konuları ile alakalı hayata bakışınız, felsefeniz, eğitiminiz, kısa veya uzun yol seyahatleriniz, hukuk, gibi eğitim alanlarınız gibi, konularda hem kendinizi cesur hissederken hem de aynı zamanda kendinizi kısıtlanmış hissedebilirsiniz. Belki de daha öncesinde Bu konularla alakalı yapmak istediğiniz bazı değişimler vardı, eyleme geçemediniz. İşte şimdi Tam zamanı. Artık eyleme geçiyorsunuz. Bir şeyleri Satürn’ün sayesinde netleştirip bitirebilirsiniz. Tabi bunlar aynı zamanda Hayatımıza kısıtlamaların yaşandığı alanlar. Ama her kısıtlanış Devrimsel hareketlerin, Yeni başlangıçların, yeni düşünce akımlarının gelmesi demektir. Tabii ki yeni başlayan şeylerle ile beraber de sorumluluklarınızın yükü artacak anlamına gelir. Hayatımızın kısıtlandığını düşündüğünüz alanlarda arayışa girebileceğiniz de bir dönem. Çünkü artık ilerleyemiyorsanız yolunuz değiştirmeniz gerekir.

Yengeç burcu haftalık yorumu

Mars Satürn kavuşumu siz 8 evinizde yaşayacaksınız. Yani ortak kazanımlar vergi, miras, nafaka, prim ödemeleri gibi, gelir kaynakları gibi olan durumlarda biraz kısıtlanmış hissedebilirsiniz kendinizi. Ama bundan önceki aylarda Bu konularla alakalı bazı atılımlarınız plan, Proje ve düşünceleriniz Olduysa eğer, aldığınızı etki ile işte bunlara adım atabilmek cesaretini bulacaksınız. Satürn’ün size katmış olduğu Sonlandırma enerjisiyle, Hayatınızda bir dönemi kapatabilirsiniz. Tabii bu alanlarda kısıtlamalarınız Ve zorlanmalarınız var. Özellikle parasal anlamda kendinizi kısıtlanmış sınırlanmış hissedebilirsiniz. Ama Sonunda bir dönemi kapatabilmek için de eyleme geçebilme gücünüz olabilir. Kendinize çıkış yollarını bulabilir, Bu zamana kadar devam ettirdiğiniz düzeninizi sonlandırma isteği duyabilirsiniz. Kendi kaderinizi elinize alın, başlayacak olan Yeni dönemde kendi hayatınızın Kahramanı siz olun. Elbette bu yeni döneminde birçok sorumluluğu olacağı için kendinizi yine de kısıtlanmış hissetmemiz normal. En azından doğru daha keyifli ve sonrasında ödüllerini alabileceğiniz olan bir dönemi temsil ediyor. Özellikle parasal anlamda Yenilikler ve iyileşmeler yaşayacağınız bir döngüde olabilirsiniz.

Aslan burcu haftalık yorumu

Mars Satürn kavuşumunu 7 evinizde yaşıyorsunuz. Yani ikili ilişkileriniz, Partnerli ilişkilerimiz, sözleşmeleriniz, anlaşmalarımız gibi durumlarda bazı sıkıntı ve zorlanmalarınız söz konusu. Yani Burası biraz işbirliklerini anlatan bir evdir. Siz ilişkilerinize Birkaç ay öncesinden itibaren kafanızda Tasarladığınız ama eyleme koymadığınız bazı durumlarınızı Varsa, Onları nasıl şekillendireceğiniz konusunda gücü ve cesareti Kendinizde bulabilirsiniz. Tabii bu ilişkilerinizde yaşadığınız sıkıntılı durumları da kapsadığı için artık çözüm üretebileceğiniz anlamına geliyor. Zaten bu neticelendirmeyi Satürn sayesinde yaşayacaksınız. Aslında birkaç haftalık zamandan sonra ilişkilerinizde değişimler başlayacak.

Başak burcu haftalık yorumu

Mars Satürn kavuşumunu siz 6 evimizde yaşıyorsunuz. Sizde iş, çalışma hayatınız, günlük rutinlerimiz, Genel sağlık durumunuz Gibi alanlarda kendinizi Kısıtlanmış zorlanıyor hissedebilirsiniz. Özellikle sağlıkla ilgili bazı sıkıntılar yaşama ihtimaliniz olacağı için lütfen özellikle Kronik hastalığınız varsa kendinize daha fazla dikkat ederek kontrollerinizi ihmal etmeyin. Hele böyle bir süreçte. Çalışma koşullarının ve çalışma hayatınızla alakalı Belki de artık bir şeyleri değiştirmenizin, eski alışkanlıklarınızı bırakarak yerine yeni düzenlemeler getirmeniz gerekiyor. Belki de son birkaç aydır zaten bu konularla alakalı neleri değiştirmeniz gerektiğini farkındaydınız, düşünmüştünüz ama eyleme geçmemiştiniz. Belki de o fırsatı ve gücü kendinizde bulamadığınız için durdunuz. İşte şimdi Mars size Bu cesareti ve gücü verecek.

Terazi burcu haftalık yorumu

Mars Satürn kavuşumu 5 evinizde yaşayacaksınız. Aşk çocuklar yaratıcılık ve kendinizi ifade edebilme konularımız da zorlanmalar olabilir. Tabii bu zorlanmalar yeni keşiflere de sebebiyet verir. Belki de yaratıcılıkta tıkandığınızı düşünüyorsunuz. Sanatsal bir alanda çalışıyorsunuz, işte size önünüzde krizi fırsata dönmeye hazır olan imkânlar. Her Kriz, fırsat doğurur sözü Sizin sözünüz olabilir. Belki de bugüne kadar sizde var olan Ama hiç fark edemediğimiz bir özelliğinizle temasa geçebilirsiniz. Mesela aşk ve çocuklarla ilgili olan durumlarda çok farklı yöntemler, Farklı gelişmeler içerisinde de olabilirsiniz. Artık eskiyi kapatıp bu alanlarda yeni bir düzene geçmenin zamanı geldi sizin için.

Akrep burcu haftalık yorumu

Mars Satürn kavuşumu 4 evinize denk geliyor. Aile, yuva, ev, Toprak, yeraltı kaynakları gibi alanlarda zorlanmalar söz konusu olabilir. Belki de uzun zamandır bu konularda yani Ev ve aile ile ilgili zorlanmalar, zorluklar Yaşıyorsunuz. Savaşınızı ev ve aile konusunda vereceksiniz. Özellikle birkaç ay öncesinden bu yana gelen iyice kısıtlanmışlık ya da zorlanmaların içinde olabilirsiniz. Bu etkileriniz bir müddet daha devam edecek ama artık iç dünyamıza, ev ve aile yaşantınıza Yeni bir düzen, yeni 1tarz, yeni bir soluk getirmenin zamanı geldi diyor size buradaki kavuşum. Aslında en büyük sıkıntıyı inatçı tavrınız yüzünden ailenizle aranızın zaman zaman açılmasıyla bu savaş olabilir. Belki şu anda evde kalmak bile Sizi her zamankinden çok daha fazla sıkıntı veriyordur. Şu anda aklıma gelmişken söyleyeyim, babanızla Alakalı bazı sıkıntılarınız varsa lütfen affetme çalışmasını bu dönemde yapın.

Yay burcu haftalık yorumu

Mars Satürn kavuşumu Sizin 3 evinize denk geliyor. Yakın çevreniz, Kardeşler, Kuzenler, komşular iletişim, teknoloji, Eğitim, Seyahat gibi alanlarınız kısıtlama ve sınırlamalar hissedebileceğiniz alanlar. Şimdi iletişim teknoloji dedik O yüzden cep telefonu, bilgisayar gibi Evinizdeki başka elektronik cihazlarınız da bu dönemde arızalanmalar ya da bozulmalar yaşayabilirsiniz. Belki de bu saydığımız Yakın çevrenizde alakalı iletişim tarzınızda, yaşam tarzınızda ya da davranış tarzınıza değişmesi gereken bazı durumlar vardır. Ve bunlar artık devrimsel, radikal bir şekilde değişimi uğramak zorundalar. Belki de birkaç ay öncesinden artık bazı şeyleri değiştirmeniz gerektiğini hissediyordunuz ama eyleme geçemediniz Ya da geçemediniz. İşte şimdi istesenize istemesenizde Kader sizin adınıza bazı bu alanlarınızda düzenlemeler getiriyor.

Oğlak burcu haftalık yorumu

Mars Satürn kavuşumu ikinci eviniz de. Kendi Emeğinizle, beceri ve yeteneklerinizle kazanmış olduğunuz para hanenizde bazı zorlanmalar ve kısıtlamalar içerisinde bulabilirsiniz kendinizi. O zaman bu ne anlama geliyor. Demek ki Bu alanlarınızda bir yenilenme, bir değişim, bir dönüşüm, Radikal bazı durumların olması gerekiyor. Eski düzen para kazanma şekliniz yerini bambaşka bir düzene getiriyor. Belki de siz bunu epey bir zaman öncesinde planladığınız ve düşündüğünüz Ama eyleme geçmediniz. İşte şimdi Mars’ın size vereceği cesaret ve coşku, neticelendirme ve sonuçlandırma ile beraber kafanızdaki planlarımız vücut bulacak. Belki de kendinize yeni bir hobi bulacak ve buradan para kazanacaksınız. Kısaca para kazanma şekliniz ile alakalı yeni başlangıçlar yaşayacaksınız. Üzerinize baskılar zorlanmalar hissediyorsanız eğer, hayatınız bir çıkmaza girdi ise, kendinizi köşeye sıkışmış hissediyorsanız İşte o köşeyi Döndüğün zaman bambaşka bir hayata merhaba diyeceksiniz.

Kova burcu haftalık yorumu

Mars Satürn kavuşumu nu Siz birinci evinizde Ev sahipliği yaparak yaşayacaksınız. Birinci ev kişiliğimizi kendimizi, genel sağlığımızı, topluma gösterdiğimiz yüzümüzü, ifade ettiği için bu alanlarda kendinizi ne yapacağınızı bilemediğiniz, kafanızın karıştığı bir ruh halinde, Üzerinizde bazı baskılarla beraber kısıtlanmış bir şekilde bulabilirsiniz. Tabii ki Sağlık sorunlarına bu dönemde çok dikkat etmelisiniz. Bu da demektir ki kendi yaşam tarzınız vizyon ve misyonunuz da bazı değişimler, Radikal çözümlerle kendinizi yenilenmiş bir halde bulabilirsiniz anlamına geliyor. Kendinizle ilgili bambaşka bir yaşam tarzı, bambaşka bir görüntü, bambaşka bir ruh halinde bulmak için yollar ararken kendinizi bulabilirsiniz. Belki de çok önceden beri kendinizle ilgili bazı değişimlerle ilgili kararlar aldınız. Gerek fırsat bulamadığınız için, gerek o gücü İçinizde bulamadığınız için, düşüncelerinizi eyleme dökememiş olabilirsiniz. İşte şimdi Mars’ın size vereceği güç ve cesaretle bunları eyleme geçirmeyi planlayabilirken Satürn’ün de size Bitirme enerjisini vermesi ile beraber sonuçlandırabilirsiniz.

Balık burcu haftalık yorumu

Mars Satürn kavuşumu 12. evinize denk geliyor. Yani gerek sağlık konunuz, gerek bilinçaltı Dünyamız, gizli kalmış konular, Sırlar bu alanlarınız biraz zor Etkiler alıyor. Yalnız kalmayı seven Sizler bu dönemde Yalnızlık size sıkıcı geliyor olabilir. Hele şu anda mecburi bir Yalnızlığa mahkûm edildiysek. Gerçi iç dünyamızda olup biten farklı duygular korku, öfke, nefret ya da ikilemde kalma gibi durumlar bizi bu dönemde zorlayabilir. İşte bu dönem Tam da spiritüel çalışmalar yapmak için meditasyonlar, dualar, Tefekkür çalışmaları yapmak için çok ideal zamanlar. Bu dönem bilinçaltınıza olumlu mesajlar gönderin, sonrasında ödüllerinizi almakta sıkıntı yaşamayın. Aslında artık bir yerde düşünce yapınızdan kaynaklı bazı zoraki değişimlerin içerisine girebilirsiniz. Bu zaten Belki de sizin için olması gereken bir tutumdu. Bunu hep istediğiniz ama başaramadınız. İşte şimdi Kader bunu sizin adınıza gerçekleştirecek. Kendi hayatınızı şöyle bir aklınızdan geçirin. İş, sağlık, para kazanma şekliniz, aşka bakış tarzınız Gibi durumlarda neleri değiştirmeniz, nelere yeni düzen getirmeniz gerek. Ya bunlara karar verip bedellerini siz seçin, ya da kader sizin adınıza bu değişimleri yapıp bedellerini kendi alır.

Yazar Filiz Cansever

Gerek astroloji, gerek kişisel gelişim, gerekse rüya ve şifa çalışmalarıyla sürekli karşınızda olmaya çalışıyorum. Aslında bu çalışmaları seçmemin bir hikâyesi var. Bugüne kadar pek anlatmadığım, bana ve aileme özel olan bir hikâye. Eminim birçok kişi ile hikâyelerimiz aynı ve biz o birçok kişiyle aynı noktada buluşuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir