Hakkımda

İşte benim hikayem

Merhaba,

Filiz Cansever resmi internet sitesi
Filiz Cansever

Gerek astroloji, gerek kişisel gelişim, gerekse rüya ve şifa çalışmalarıyla sürekli karşınızda olmaya çalışıyorum. Aslında bu çalışmaları seçmemin bir hikâyesi var. Bugüne kadar pek anlatmadığım, bana ve aileme özel olan bir hikâye. Eminim birçok kişi ile hikâyelerimiz aynı ve biz o birçok kişiyle aynı noktada buluşuyoruz. Bu yazıyı okuduğunuz zaman buna siz de karar vereceksiniz. Bunu biliyorum. Benim hikâyem bundan tam 11 yıl önce 2 Ocak 2006 da başladı. radyoda bir anons duydu kızım ve koşarak yanıma gelip!! Anne radyodan şimdi anons verdiler. Tam senlik bir kurs var. Neden gitmiyorsun. “TRT’nin başlattığı diksiyon, sunuculuk ve spikerlik kursuydu. Ve ben o güne kadar kendi adıma hiçbir şey yapmadığımı, hayatımı sadece aileme adayarak geçirdiğimi fark ettim. hiç vakit kaybetmeden gidip o kursa katıldım. 3 aylık eğitimin sonunda 5 mart 2006 da eski Sanayi Bakanımızdan sertifikamı alırken yaptığım konuşma hala dün gibi kulaklarımda ..” hayatımda ilk defa kendime bir hediye alarak bu kursa geldim. Ve belki bir gün benim kurtarıcım olur kim bilir… ” Ve 3 gün sonra 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde eski eşimle yaşadığımız tartışma sonucu, herkesin tahmin edeceği gibi 2 çocuk, kardeşim ve bir köpekle kendimi kapının önünde buldum.

Bütün dünya başıma yıkılmıştı. Ne yapacağımı, nereye gideceğimi, çocuklarımın yanında nasıl davranacağımı bilemiyordum. Ağlarken onlara baktım, sonra gözyaşlarımı sildim, güçlü gözüken maskemi taktım ve onlara dönerek ‘’Evett, dünyanın sonu değil. Hep beraber yeni bir maceraya var mısınız? Dedim. Tabi önce şaşırdılar, sonra ağlamayı kestiler ve sonra bana sarılıp‘’ Sen varken yanımızda her şeye hazırız dediler. Bu bana inanılmaz bir güç vermişti. O dönemde kardeşim Kadir Cansever’in desteklerini asla unutamam. Ailenin en kötü zamanında beraber ele ele destek vermesinin ne kadar önemli olduğunu bir kere daha anlamıştım. İşte benim hikâyem böyle başladı.

Sonra alışık olmadığım kurtlar sofrasındaki yerimi alma mücadelem başladı. İlk işim bir film şirketinde sekreter olarak girip, sunucunun işi bırakmasıyla beraber ekranlara atılmamla devam etti. İlk programımı Flaş TV de yaptım. Sonrasında Art Avrasya, Art Akdeniz TV, Kanal Vip olarak birçok programla yoluma devam ettim. Kendime hediye olarak aldığım kurstaki eğitimlerim hayatıma ışık olmaya devam ediyordu. Sonrasında uzun yıllar televizyon ve radyo reklam seslendirmeleri yaptım. Ve birçok özel kurum ve kuruluşların sunuculuğunu yapmamla da devam etti. anlattıklarımın aralarında yaşanan hikayeler aslında itiraf etmeliyim ki oldukça sıra dışı, özel ve de travmatikti. Ve bu kadar travmatik olaylar yaşarken hastalanmış olmam kulağıma şuanda çok tuhaf gelmiyor. Ve sonuç olarak kanser olmuştum.

Doktorum 2014 yeni yılını görememekten bahsedince yaşadıklarımda neymiş, işte dünyanın sonu geldi dedim. Aldığım birçok eğitimler vardı ve ben rüya ve şifa çalışmaları yapıyordum. Neden şimdi öğrendiklerimi kendi üzerimde denemeyeyim ki diye düşündüm. Ve sıkı bir şekilde çalışmaya başladım. O zamanlarda beni ayakta tutan düşünce ‘’Madem öleceğim kaybedecek hiçbir şeyim yok. En azından çocuklarıma iyi bir örnek bırakabilirim” diye düşünmek olmuştu. Hiç tedavi görmedim, kemoterapi bile almadım. Ama tuhaf bir şey oldu. Yaptığım onca çalışma meyvesini vermeye başlamıştı ve ben rüyamda şifalandığımın müjdesini aldım. Ve doktora gidip kontrollerimi yaptırdığımda bu illeti yendiğimi öğrendim. Doktorum şaşırmıştı. Tebrik ederim ne yaptıysanız aynısını yapmaya devam edin dedi… Bu bana ilham ve güç vermişti. Ve ben sonrasında rahatsızlık yaşayan kişilere de şifa olmaya elimden geldiğince özen gösterdim. Yaptığım çalışmaların işe yaradığını gören hocam derhal bunun eğitimini başlatmam gerektiğini söyledi. 28 Aralık 2013’te Türkiye’de bir ilk olan ‘pijamalı eğitim’ olarak rüya atölyesini kurdum. Eğitimin sonrasında yayın evinden gelen teklif ile ilk yazarlığım başladı ve ‘Rüya Gibi Bir Kitap’ ortaya çıktı. Ve ben artık hayallerine hızla koşan biri haline gelmiştim. Çünkü evrensel yasaları artık nasıl kullanacağımı öğrenmiştim ve istediğim her şeyi hayatıma çekebiliyordum. İkinci kitap teklifi ile beraber ‘Allah Aşkına’ kitabım çıktı. Kitabıma sevinirken 19 yaşındaki oğlum kanser oldu. Birçok zorlu mücadeleden geçtik. Ameliyatını oldu. Lisanslı futbolcuyken takımından ayrıldı, çok istediği vatani görevinden muaf sayıldı. Ve ne gariptir ki o dönemden kısa bir süre sonra Türkiye darbe girişimi ile sarsılmıştı. Ama tüm yaşadığımız olaylarda bir hikmet olmalıydı. Çünkü zaman ileriye doğru yaşanır ama geriye doğru anlaşılırmış. Hiç birimiz yaşarken fark edemiyoruz ama yılları geriye doğru izlersek nedenlerini görebiliriz. Bizim hayatımızda böyle oldu. Ve sonrasında bir buçuk yıl önce yaşadığım bir kalp krizi. Doktora gittiğimde bana kalbimin %20’sinin çalıştığını, yaşamamın bir mucize olduğunu, ölüm risk ininde üstünde bir hayatım olduğunu ve derhal ameliyata alınıp, 3 kablolu bir pil takılarak hayata ancak tutunabileceğimi söylediler. Ama burada da tuhaf bir şeyler vardı. Doktorların anlam veremediği ve en sonunda bana tıp sizi kabul etmiyor Filiz hanım. Tıbbı bir mucizesiniz. Bugüne kadar ne yaptıysanız aynısını yapmaya devam edin dedikleri cümleleri duydum. Bu cümleler aslında bana fazla yabancı değildi. Sadece onlar ilk defa böyle bir şeyle karşılaşıyorlardı. Yani benimle ve tekniklerimle.

Ve sonrasında 5 saat süren bir ameliyatla beraber gerçekleşen kısa süreli bir ölüm geldi. Ex olmuştum, gülerek keyifle girdiğim ameliyathaneden çıkamıyordum. Kapıda ahretliğim ve çocuklarım perişan olmuşlar. Doktorlar onlara “Anneniz çok güçlü ve mucizeler yaratan bir kadın. Bize gene şaka yapıyor sanırım, güçlü olun demişler.” Şimdi diyorum ki; demek evden ayrılış hikâyem, kanser mücadelesi vermemiz dünyanın sonu değilmiş. Ex olup tekrar hayata dönmekte dünyanın sonu değil. Yaşam hala devam ediyor. Hayat bazen bize hediye sunuyor ve bu hediyenin ambalajı kötü olabiliyor. Ama altından güzel şeyler çıkabiliyor. Önemli olan hayata nereden baktığınız. Ben hep tebessüm etmeyi ve yeryüzünde yaşayan tüm canlılara saygı duyarak sevmeyi seçtim… Ya siz? Sizin hikâyeniz ne? İşte tamda bu yüzden Youtube kanalım Filiz Cansever’i kurdum. Astroloji, rüya çalışmaları, kişisel gelişim üzerine eğitim ve seminerler ve şifa çalışmaları sayesinde sizlere sesimi duyurmak ve içinizden 1 kişi bile olsa onlara ulaşmak arzusundayım. Ben başardıysam sizde başarabilirsiniz. Yeter ki isteyin, niyet edin ve harekete geçin. Defalarca düşüp yeniden ayağa kalkan biri olarak, her seferinde küllerimden yeniden doğarak, yaşama tutunan ve çukurların nerede olduğunu öğrenmiş biri olarak size yardımcı olabileceğimi hatırlayın. 

Unutmayın yalnız değilsiniz.