Kategoriler
NLP

İsteklerimizin Hayata Geçmesi Aslında Çok Kolay

İşte ipuçları

İnsanın bazen, belki de sıklıkla kendine meydan okuması gerektiğine inanıyorum. Hayatı olduğu gibi kabullenmektense kendimizin bu hayatı şekillendirmesi gerekiyor. Neden hayat benim istemediğim bedelleri alsın benden. Buna ben karar versem daha iyi olmaz mı? Elbette olur. O zaman kendi hayatımın kontrolünü ben elime almalıyım. Bunun için yapacağımız bazı adımlar var. Merak ettiğinizi biliyorum. Sizi fazla merakta bırakmadan bazı ipuçlarına geçelim.

Dedim ya ilk önce bizler kendimize meydan okumalıyız. Nasıl mı? Belki bazı adımları atma cesaretimiz yok, belki de hayatımızın içinde olan ama bizi kasan enerjimizi dibe çeken insanlar var.

Düşüncelerinize dikkat edin, sözlerinizi oluşturur. Sözlerinize dikkat ediniz davranışlarınızı oluşturur. Davranışlarınıza dikkat edin alışkanlıklarınızı oluşturur. Alışkanlıklarınız kaderinizi oluşturur.

Mahatma Gandi

Bunları bildiğin halde adım atamıyor korkuyor, cesaretsiz davranıyor ve ya kaybedeceklerini hesapladığın için yerinde duruyorsun. Peki, biliyor musun ne kadar yerinde saysan da zaman ilerleyecek ama sen geride kalacak ve en sonunda alamadığın kararı hayat senin adına alacak ve sen buna kader diyeceksin. Kendinle yüzleş. Mesela; ben bu kararı alırsam, ben filancadan korkmaya devam edersem gibi sözler söyleyin kendinize. Ve cevabı bekleyin. En kötü senaryo ne olabilir. Düşünün bakalım. Eğer önce siz kendi canınızı yakarsanız başkalarının sözleri sizin canınızı yakmayacaktır.

Olumsuz sözcükler aklınıza geldiğinde bunu olumlu cümlelerle değiştirmeye çalışın. Ben beceriksizin tekiyim gibi bir cümleniz varsa, bunu elimden gelenin en iyisini yapmaya gönüllüyüm kelimesi ile değiştirebilirsiniz.

Olumlu kelimelerden oluşan olumlama cümleleri ise hayata bakışınızı değiştirmekte ki ilk adım.

⦁ Kendinizi önemsiz hissediyorsanız, Ben eşsiz bir insanım, ben değerliyim, kendimi seviyor, onaylıyor ve derinden kabul ediyorum diyebilirsiniz.
⦁ Aşırı öfkeye kapılırsanız; Huzurlu ve dinginim bir yaşama odaklanıyorum
⦁ Her şey benim en büyük hayrım için gerçekleşiyor.
Gibi olumlamaları kendinize tekrarlayabilirsiniz.

Diğer bir yapmanız gereken durum ise;

Her gece yatarken şükredeceğiniz durumlarınızı düşünün. Şimdi bile düşünmeye başladığınızda aklınıza birçok şey gelecektir. En basit olarak; bu yazıları okuyacak gözlere sahipsiniz, algılayabilecek akla sahipsiniz, ellerimiz ayaklarımız sağlam, yatacak yastığımız, yatağımız var……vs.

Hayatın güzelliklerine odaklanın.

Olumlu cümleler kullanmaya kendini zorla. Hatta isteklerini olumlu cümlelerle yazacağın küçük mektuplar yaz kendine

Bu aynı zamanda senin evrene verdiğin siparişindir.

Teşekkür beklemeden iyilik yap. Rastgele beklentisiz iyilik yap.

Hayata yepyeni gözlerle bak. Mesela bu dünyaya uzaydan geldin ve etrafındaki her şeyi ilk defa görüyorsun. Hayatımızı kolaylaştıran bir çok teknolojik aletleri, istediğin zaman yemek siparişi verebilmeyi, istediğin yere hızlı bir şekilde ulaşmayı…gibi bir çok neden bul ve söyle kendine.

Meditatif çalışmalar yap.

https://youtu.be/5D8Bq4bZh9o bu videoyu izleyebilirsiniz.

Daha farklı detayları sonraki bir yazımda belirteceğim sizlere…

Sevgi ile kalın.

Yazar Filiz Cansever

Gerek astroloji, gerek kişisel gelişim, gerekse rüya ve şifa çalışmalarıyla sürekli karşınızda olmaya çalışıyorum. Aslında bu çalışmaları seçmemin bir hikâyesi var. Bugüne kadar pek anlatmadığım, bana ve aileme özel olan bir hikâye. Eminim birçok kişi ile hikâyelerimiz aynı ve biz o birçok kişiyle aynı noktada buluşuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir