Kategoriler
Rüyalar

Rüyalarımız

Rüyalarımız bizim gerçek dünyamızın esasında oyun alanımız olduğunu göstermektedir. Adına yaşam dediğimiz şey, Rabbimizin bizim için tayin ettiği ve öğrendiğimiz, kendi yolumuzu bulmak için deneyimler yaşadığımız bir okuldur. Aslında evrende birçok okul vardır. Biz bunlara bilinç düzeyleri de diyebiliriz.

Her insanın içinde muazzam bir enerji ve bu enerjiyi güce dönüştürecek bir mekanizma vardır. Bu şaşırtıcı güç ancak içimize dönüp neyin nasıl olduğunu kavradığımız zaman ortaya çıkar. Rüyalarımız da bu güce ulaşmamızda bize yardım ederler.

Kendi benliğimizin sevgisine sahip çıkmamız, rüyalarımızın anlamını daha net kavramaktan öte, hayatımızı daha manidar ve anlamlı yaşamamıza da neden olur. Bizler özgür ruhlu varlıklarız. Özgür irade ile yaratıldık. Yaratanın ışığı bizim içimizde. O kendinden bir parçayı bize emanet etti. Ve “Hadi öğrenin, deneyimleyin, hayatı yaşayın” dedi. Bize bazı kurallar koydu. Kurallara uyarak yaşamımızı devam ettirmemiz içinde bizi özgür bıraktı. Hür irade verdi. Rabbimizin ışığı bizim en derinlerimizde saklı ve etrafımızı, tatbikîde kendimizi aydınlatmamızı bekliyor. Eğer o ışığı biz çevremizdeki insanların aydınlanmasında kullanmazsak, o ışık neye yarar ki? Kendimizi ve diğer insanları bu ışıktan mahrum etmemeliyiz. Lütfen bu tuzağa düşmeyin. Bırakın içinizde ki o ışık sonsuza kadar yansın.

Rüyalarımız kişisel yaşamımızın kaderini tayin ederler. Bizleri iyileştirir ve şifa andırırlar, öğretirler. Uyanık halimizde alamayacağımız kadar engin bilgileri bizlere sunarlar. Hepimizin esin kaynağı olmuşlardır. Birçoğumuz rüyalardan öğretiler almışızdır. Ama zaman içinde rüyalarımızı programlamadığımız için önemlerini unutmuşuzdur.

Robert Louis Stevenson kendisini rüyalarını hatırlamak üzerine eğitmiş ve kimi zaman bir gecede kocaman bir romanı rüyasında görmüştür. Romanı önce gazetede tefrika etmiş ve bir sonraki gün yazacaklarını her gece rüyasında görerek devam etmiştir.

Nobel ödüllü Otto Loewi, sinirlerin sinyallerini elektriksel mi yoksa kimyasal yoldan mı ilettiklerini araştırıyormuş. Yanıtını rüyasında görmüş ve sonra laboratuvar testlerini yaptırmış.

Alman kimyager Friedrich August Kekule benzenin molekül yapısını rüyasında öğrendi ve daha sonra bir konferansta bulgularını açıklarken “Beyler, rüya görmeyi öğrenelim, belki o zaman gerçeği  bulabiliriz” dedi.

Elias Hower’ın icadı olan dikiş makinesi fikride bir rüyadan alınmıştır. Eğer siz hâlâ anlam veremeden zamanınızı boşa harcıyorsanız, kendinize ve rüyalarınıza fazlaca değer, ehemmiyet vermemenizden kaynaklanıyordur. Bazı insanlar, rüyalarına inanırlar, mesajlarını alırlar ve keyifle günlerini geçirirler. Çünkü rüyalarımız bizlere rehberlik eder ve bazı insanlar bu rehberliğe inanırlar. Çünkü o rehberlik içimizde ki özden gelmektedir. O öz, içimizde ki yaratanın gücüdür bizi yaratan o tek varlığa inanmak anlamına gelir.

Yazar Filiz Cansever

Gerek astroloji, gerek kişisel gelişim, gerekse rüya ve şifa çalışmalarıyla sürekli karşınızda olmaya çalışıyorum. Aslında bu çalışmaları seçmemin bir hikâyesi var. Bugüne kadar pek anlatmadığım, bana ve aileme özel olan bir hikâye. Eminim birçok kişi ile hikâyelerimiz aynı ve biz o birçok kişiyle aynı noktada buluşuyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir