Kategoriler
Kişisel Gelişim

Değişim Nedir?

Bizler sihirli bir şişenin kapağın açılıp, içinden birçok kaynağın dışarıya çıkmasını bekleyen hazır kuvvetler gibiyizdir. Birçoğumuz daha kendimizin farkında bile değiliz. Hangi yeteneklerimiz var, bizi güçlü kılan hangi yönlerimiz var, içimizdeki güç ve başarı nerede ve ona nasıl ulaşacağız inanın bana birçoğumuz farkında bile değiliz. O kaynaklara ulaşabildiğimizi düşünebiliyor musunuz? Bu kaynaklara ulaşabildiğimiz zaman o kadar fazla başarılara imza atarız ki. Birçok korkularımızla yüzleşerek hayatın içinde daha rahat ilerleme şansına sahip oluruz. Daha mutlu, daha dingin, daha sevgi dolu insanlar olmaya başlarız.

Kategoriler
Haftalık Burç Yorumları

27 Nisan – 3 Mayıs Haftalık Burç Yorumları

27 Nisan, akşam saatlerinde Merkür Boğa burcuna geçecek. Bir gün sonrasında yani 28 Nisan’da Merkür Satürn ile bir kare açı yapacak ve sonrasında yani 1 Mayıs’ta Uranüs’le bir kavuşumu var. Şimdi bunlar bize ne anlatıyor hemen ona bir bakalım.

Kategoriler
Kişisel Gelişim

Kişisel Gelişimin Önemi

Kişisel gelişim çok fazla önemsenmeyen ama hayatımızın neredeyse tamamına etki eden bir kavram. Birçok insan hayata dair, doğru yapılması gerekenlere dair birçok şeyi bilir ama uygulamaz. Yani bir nevi hepimizde bilgi kirliliği mevcut.

Eğer bir toplumun gelişmesi daha verimli hale gelmesi önemli ise ( daha önemlisi) bu kişinin kendini geliştirmesi ile gerçekleşir. Ve bu sayede insan kendine yatırım yapmış, kendine inanmış, başarılı olmuş ve doğru seçimler yapmış olur. Kişisel gelişimin en büyük katkısı farkındalığa sahip olmaktır. Bir insan kendine daha fazla güvenmeye başlar ve işte o zaman da hayatta asla başaramam diyebilecek bir kavramı kabul etmez. Bu kendi başarısı olduğu kadar toplumun gelişimi içinde gereklidir.

Kategoriler
Haftalık Burç Yorumları

20 – 26 Nisan Haftalık Burç Yorumları

Herkese merhabalar.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız hepimize kutlu ve mutlu olsun. Gönül isterdi ki, coşku, heyecan ve büyük arzu ile, Birlik ve beraberlik zihniyeti ile kutlayalım. sanırım yine birlik ve beraberlik zihniyeti aynı kalır sadece sokaklarda coşku ile kutlayamayız o kadar.

Kategoriler
Duyurular

Seminer Duyurusu

Sizlerden gelen yoğun istek ve mesajlar doğrultusunda, 23 Nisan Perşembe günü 15:00 – 17:00 saatleri arasında, özellikle Kalbe Fısıldama Tekniği başta olmak üzere, Sufi Nefesi ve merak ettiklerinize cevap vermek ve yüz yüze sohbet edebilmek için bir platform oluşturduk.

Özellikle popüler olan ve yüklemesi ve kullanması kolay olan Zoom Cloud Meeting adlı programı seçtik. Tek yapmanız gereken telefon, tablet, bilgisayarınıza Zoom Cloud Meeting programını yüklemek ve sonrasında 0544 973 18 47 numaralı WhatsApp hattına kayıt yaptırmak. Sonrasında size gelecek olan meeting ID numarasını ve şifreyi girerek seminere katılmak. İşte hepsi bu kadar.

23 Nisan Perşembe günü saat 15.00 da görüşmek üzere. Sevgi ile evde kalın.

Kategoriler
Rüyalar

Rüyalarımız

Rüyalarımız bizim gerçek dünyamızın esasında oyun alanımız olduğunu göstermektedir. Adına yaşam dediğimiz şey, Rabbimizin bizim için tayin ettiği ve öğrendiğimiz, kendi yolumuzu bulmak için deneyimler yaşadığımız bir okuldur. Aslında evrende birçok okul vardır. Biz bunlara bilinç düzeyleri de diyebiliriz.

Kategoriler
Burçlar

Burçların Tanrısal Serüvenleri

Ve Tanrı.. Bir sabah on iki çocuğun önünde durdu ve her birine yaşamın tohumlarını ekti. Çocuklar kendilerine verilen armağanı almak için birer birer öne çıktılar.

Kategoriler
NLP

İsteklerimizin Hayata Geçmesi Aslında Çok Kolay

İşte ipuçları

İnsanın bazen, belki de sıklıkla kendine meydan okuması gerektiğine inanıyorum. Hayatı olduğu gibi kabullenmektense kendimizin bu hayatı şekillendirmesi gerekiyor. Neden hayat benim istemediğim bedelleri alsın benden. Buna ben karar versem daha iyi olmaz mı? Elbette olur. O zaman kendi hayatımın kontrolünü ben elime almalıyım. Bunun için yapacağımız bazı adımlar var. Merak ettiğinizi biliyorum. Sizi fazla merakta bırakmadan bazı ipuçlarına geçelim.

Kategoriler
NLP

NLP Nedir ve NLP İle Değişim Nasıl Başlar?

NLP, Neuro Linguistik Programming yani sinir dili programlamasının kısaltılmasıdır. Sinir sistemi, dil ve programlama. NLP sinir sistemini, bir takım tekniklerle, dili kullanarak yeniden programlama sürecidir.

NLP temel olarak değişimle ilgilidir. NLP de değişim hızlı ve kolaydır. Çünkü NLP beynin çalışma mekanizması üzerine kuruludur. NLP teknikleri bilinçdışı düzeyde olduğu için bu kadar etkilidir. NLP nin dayandığı bazı temeller vardır. Aslında temeller bile tek başına size yardımcı olabilir. Tekniklerin büyük kısmı da gene bu temeller üzerine kuruludur.

Kategoriler
Haftalık Burç Yorumları

13-19 Nisan Haftalık Burç Yorumları

Güneş Plüton kare açısı hepimizin farklı alanlarını tetikleyecek. Hayat çok zor mu? Evet ama bunu kolaylaştıracak ip uçlarımızda var. İşte size tavsiyelerim..